film izlefilm izlefilm izlefilm izlefilm izle
Aslan Yürekli Richard Full HD izle Kötü Kan HD izle Imagine I’m Beautiful izle Bahara Kadar Bir Kısmet izle Justice League: Gods and Monsters izle Tom ve Jerry: Hazine Avcısı izle Kozmonot izle Sevimli Yaratıklar izle dikkatli ol izle Yıldız haritası izle Yanlış tedavi izle

Hoşgeldiniz

Bugün

Sitemizde 6 Kategoride 2 İlan Bulunuyor.

Dolar : Alış : 19.0223 / Satış : 19.0566
Euro : Alış : 20.7220 / Satış : 20.7593

Baharda Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

 

baharda bahçe bakımı

Toprak havalandırıldıktan sonra kış boyunca kaybettiği besini geri kazanmasını sağlayabilmek için gübrelenmelidir. Bu sayede toprağa ekilecek olan bitkilerin ihtiyacı olan azot potasyum fosfor gibi maddelerde toprakta depolanmış olur ve bitkilerin sağlıkla büyümesi sağlanır. Özellikle kumlu topraklarda Torf kullanmak sağlıklı bitki yetiştirebilmek adına şarttır. Ekilen bitkilerin budanması da baharda yapılacak bahçe bakımının önemli bir adımıdır. Çünkü budama sayesinde bitki kurumuş sağlıksız bölümlerinden kurtulur ve sağlıklı bir şekilde tomurcuklanmaya devam eder. Budama işleminin baharda yapılması özellikle önemlidir. Çünkü ilk bahar bitkilerin en verimli büyüme dönemidir. Bu dönemde sağlıklı budanmış olan aynı sağlıkla büyüyecektir. Çimlerinde baharda bakımı yapılmalıdır ve özellikle çimlerin arasında biten yabani otlar ilaçlama suretiyle yok edilmesine ve böylelikle bitkilere zarar vermemesine dikkat edilmelidir. İlaçlamaların rüzgarsız havada yapılması özellikle önemlidir. Çünkü rüzgarda savrulan ilaç ekilen bitkilere ulaşarak onlara zarar verebilir.

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

2015 - Tüm Hakları Saklıdır

TemaFabrika